You are now being logged in using your Facebook credentials
A+ A A-

Wrzesień 2013 w Kinie Konesera

Bywa, że w kinie leci mnóstwo bzdetów, zwykle to amerykańskie produkcje z tanią fabułą, tudzież prymitywnym humorem. Ale nie ma co się dziwić. W erze tabloidów i tanich skandali bulwar rządzi! Na szczęście jest też coś dla bardziej wybrednych osobników naszej planety. To filmy prezentowane w ramach Kina Konesera w Kinie Helios. W tym cyklu możemy obejrzeć niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem, często uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Jaki będzie wrzesień 2013 w Rzeszowie?

4 września 2013, KONESER

reżyseria: Giuseppe Tornatore
obsada: Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Donald Sutherland
Włochy 2013, 124 min.                         

Świat obrazów, dzieł sztuki, antyków. Dyrektor domu aukcyjnego, Virgil Oldman jest samotnym człowiekiem, który żywi niechęć do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi – zwłaszcza kobietami. Pewnego dnia otrzymuje telefon od młodej kobiety, która prosi go o rzeczową wycenę dzieł należących do jej rodziny.

 

11 września 2013, FRANCES HA

reżyseria: Noah Baumbach
obsada: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver
USA 2012, 96 min.

Frances mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

 

18 września 2013, KSIĄŻĘ NIE Z TEJ BAJKI

reżyseria: Agnes Jaoui
obsada: Agnes Jaoui, Arthur Dupont, Jean-Pierre Bacri
Francja 2013, 112 min.

Laura wciąż wierzy, że któregoś dnia spotka swojego "księcia z bajki". Ma już jednak 24 lata i w jej życiu nic się nie zmienia. Wtedy na jednej z imprez spotyka tajemniczego Sandro. Chłopak pojawia się dokładnie tak, jak Laura sobie to wyśniła. Wydaje się, że poznała wreszcie mężczyznę swoich marzeń, gdyby nie to, że wkrótce potem... zawiera znajomość z równie fascynującym Maxime'em. Czy można spotkać więcej niż jednego księcia z bajki?

 

25 września 2013, LORE

reżyseria: Cate Shortland
obsada: Saskia Rosendahl, Nele Trebs
Australia/Niemcy 2012, 109 min.

Niemcy, wiosna 1945. Lore to czternastoletnia córka oficera SS. Jej rodzice zostają aresztowani przez aliantów. Dziewczyna musi zaopiekować się rodzeństwem. Chcąc dostać się do Hamburga, gdzie mieszka ich babcia, dzieci będą musiały przejść niemal 900 km przez zniszczony wojną kraj. Na ich drodze stanie Thomas, młody Żyd oferujący swą pomoc w podróży. Lore czuje do niego odrazę, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że pociąga ją człowiek, którego została nauczona nienawidzić.

powrót na górę

Popularne

Polecamy

LINKI

Partnerzy

Kino i film

Może przejażdżka?

Kursanci w Rzeszowie wybierają mniejsze OSK, aby zdać egzamin na prawo jazdy

Czas na przegląd techniczny?

facebook.com/WielkaC